Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Juraj KUKURA, Divadlo Aréna (SK): Biblia

18. októbra 2020 | 19:00 - 20:30 UTC+2

Kino Hviezda

Výnimočná hudobno-dramatická báseň, dejiny človeka od stvorenia sveta až po vzkriesenie Krista. Vybrané príbehy zo Starého a Nového zákona, ktoré kladú nadčasové otázky o morálke, svedomí, viere a sile duchovna v dobe, kedy sa základné piliere našej európskej spoločnosti zmietajú v pochybnostiach.

Kniha kníh, obsahujúca okolo 73 rôznych spisov, vytvorená v priebehu asi 1 500 rokov a jej jednotlivé časti práve dnes prinášajú dôležité poznanie našej židovsko-kresťanskej kultúry.

Život Abraháma, Izáka, Jakuba, Mojžiša či osudy Ježiša Krista a jeho učeníkov prinášajú podobenstvá moderného človeka, zmietaného stratou viery, ktorú dnes nahrádza konzum. Skúšky, ktoré ľudstvu prináša dnešná doba sa nelíšia od tých starozákonných, zrada a boj so sebou samým sú rovnaké ako tie novozákonné.

Scénické čítanie biblických príbehov v podaní herca Juraja Kukura vzniká ako koncept hudobno-divadelného, ale i výtvarného performancu, jedinečného projektu, ktorý vzniká v koprodukcii so Slovenskou filharmóniou.

Inscenácia je súčasťou tzv. Občianskeho cyklu Divadla Aréna.

Scénár a réžia: Rastislav Ballek
Dramaturgia: Saša Sarvašová
Hudobná dramaturgia: Ewald Danel
Hudba: Ivan Acher, Boaz Avni, Johann Sebastian Bach, Johann Georg Benda, Max Bruch, Joseph Haydn, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Romuald Twardowski
Dirigent: Ewald Danel
Svetelný dizajn: Róbert Polák

Hrajú:
Juraj Kukura
Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danel

Podrobnosti

Dátum:
18. októbra 2020
Čas:
19:00 - 20:30 UTC+2

Organizátor

Kolomaž

Miesto udalosti

Kino Hviezda
Kniežaťa Pribinu 3
Trenčín, 91101 Slovenská republika
+ Google Map

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!