Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pasi MÄKELÄ (FIN): Walrus Vampire Show

17. októbra 2020 | 20:00 - 21:00 UTC+2

PKDS

Inscenácia čiastočne odráža zmätok jednotlivca a jeho márnu snahu ovplyvniť priebeh vecí vo svete, ktorý sa môže veľakrát zdať celkom absurdné. Show “mrožieho” upíra sa pohybuje v rozmazanej realite a s neostrou logikou vytvára absurdné javiskové tézy.

Genderu prostý, vyhubený upírsky mrož utiekol z topiaceho sa severného pólu a teraz sa pod identitou performačného umelca ukrývá v strednej Eorópe.

Walrus Vampire Show je sólové predstavenie fyzického divadla. Jeho štýl vychádza čiastočne z predchádzajúcich dlhodobých projektov Pasiho Mäkelu (Uuno Turhabuto 2002-2006 a Tonttu 2013-2017), z velkej časti založených na jeho štúdiách japonského tanca “butó”. Nová inscenacia však naberá nový smer, pohrávajúci sa s modernými umeleckými idiomami.

Performancia je rozdelená na niekoľko choreografovaných častí s dostatkom priestoru na improvizáciu. Každé predstavenie je tak trochu iné, performancia sa vyvíja a zreje priamo pred očami divákov.

Svet Walrus Vampire Show je svetom nonsensu v štýle Lewis Carrolla a nestydato sa pohráva s rôznymi aspektami scénického umenia, off-off divadla, stand-up komédie, tanca butó, grotesky, performance art, alebo rozprávkami a s varovaním, či bez varovania mieša rôzné Mäkelom vymyslené postavy.

Inscenácia je typická nielen svojim anarchistickým a ironickým postojom k fenomenom našej doby, ale tiež svvojim eklektickým a mnohovýznamovým štýlom a fyzicky náročnými, často makabróznymi výstupmi.

Dĺžka predstavenia 60 minut
Predstavenie sa hrá v anglickom jazyku.

Premiéra 28. 3. 2019, Alfred ve dvoře, Praha

Podrobnosti

Dátum:
17. októbra 2020
Čas:
20:00 - 21:00 UTC+2

Organizátor

Kolomaž

Miesto udalosti

PKDS – Klub Lúč
Kniežaťa Pribinu 3
Trenčín, 91101 Slovenská republika
+ Google Map

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!