Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pip Utton, UK: Adolf

16. septembra 2017 | 18:00 - 19:15 UTC+2

vstup: dobrovoľné

Uttonov Adolf nie je neškodný Hitler alebo paródia, ani morálne historické ponaučenie. Táto úžasná hra zasiahne divákov, berie ich na cestu do nich samotných, jemne prehovára do mysle národa, ktorý by mohol umožniť človeku, ako je Hitler, prevziať kontrolu nad mocou. Čo urobilo Adolfa Hitlera takým chorobným? Ako by mohol akýkoľvek kultivovaný človek nasledovať Hitlera na ceste ničenia, pustošenia a genocídy, a tým zanechať hlbokú jazvu na 20. storočí? Ako by mohol akýkoľvek kultivovaný človek nasledovať Hitlera a jeho deštrukciu, dezoláciu a zničenie, pustošenie a genocídu a
tým zanechať hlbokú jazvu na 20. storočí? Ako môžu ľudia po tom všetkom, čo sa stalo v 20. storočí ešte nasledovať extrémistické strany?
Autor a herec Pip Utton hráva svoje antirasistické divadlo od roku 1998. Po hosťovaní v Anglicku, účinkoval s Adolfom aj v Holandsku. Spočiatku sa vyhýbal hosťovaniu Nemecku zo strachu pred neonacistickými útokmi, nakoniec však v roku 2002 účinkoval aj v Berlíne. Utton precestoval s Adolfom takmer všetky svetové kontinenty a na miestach, o ktorých by sa Adolfovi ako osobe ani len nesnívalo.

Autor: Pip Utton
Réžia: Guy Masterson
Hrá: Pip Utton

Dĺžka predstavenia: 75 minút

Predstavenie v anglickom jazyku.

Podrobnosti

Dátum:
16. septembra 2017
Čas:
18:00 - 19:15 UTC+2
Cena:
vstup: dobrovoľné

Miesto udalosti

PKDS – Klub Lúč
Kniežaťa Pribinu 3
Trenčín, 91101 Slovenská republika
+ Google Map

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!