Filip TELLER

Filip TELLER

český herec, autor, stand up komik, moderátor a zdravotný klaun

Do profesionalneho sveta divadla ho v detstve uviedla Eva Tálska. Absolvoval Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne, ateliér autorského herectva, pohybového divadla a klaunstva. Počas štúdií bol aj na stáži vo Veľkej Británii. Hosťoval v profesionálnych divadlách (napr. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtárie či Narodní divadlo Brno) a v nezávislých umeleckých zoskupeniach (napr. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko alebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režisermi Vladimírom Morávkom, Lubošom Balakom či Zdenkom Duškom. S Divadlom Husa na provázku vystupoval na festivaloch vo Francúzsku, Belgicku a Rusku. Na medzinárodnom festivale divadelných formácií v Ríme získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za najlepší mužský herecký výkon za ztvárnenie postavy pápeža Bonifáca VIII.

Jeho autorskou prvotinou je inscenácia balancujúca na pomedzí one man show a divadelnej spovede –
“Inspirovano láskou”. Medzi jeho ďalšie autorské projekty patrí celovečerný stand up “Čecháčci a Čoboláci”, ktorý vznikol v spolupráci s Pavlom Serišom. Ďalej účinkuje v monodráme “Cigánsky boxer” nemeckej autorky Rike Reiniger, ktorý už mali možnosť vidieť aj trenčianski diváci v priestoroch PKDS v klube Lúč. V príbehu z druhej svetovej vojny stvárňuje postavu bývalého boxera Hansa. Inscenácia získala pozitívne ohlasy u publika aj kritiky.

V roku 2015 založil Filip Teller, spoločne so svojím tímom, divadelnú talk show Tell or Show, v ktorej štyri roky pôsobil ako moderátor a hostiteľ. Porad kladol dôraz na divadelnosť, situačný humor a improvizáciu. Okrem klasických rozhovorov zažívali hostia aj nečakané situácie, do ktorých vstupovali spoločne s moderátorem. Domovskou scénou Tell or Show bol brnenský Buranteatr a neskôr Divadlo Bolka Polívky.

V súčasnosti se venuje predovšetkým písaniu celovečerných autorských predstavení. Jeho najnovjší sólový kus sa volá “REPRODUKCE – stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět” a my ho uvidíme práve na našom festivale.

-

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!